Krok we właściwym kierunku

Typography

Schorzenia stóp często rozwijają się powoli, a ryzyko wystąpienia problemu wzrasta z wiekiem. Typowe dolegliwości stóp obejmują schorzenia skóry i paznokci oraz ból i urazy wywołane niewłaściwymi obciążeniami.

Jeśli stopy są podparte w nieodpowiedni sposób bądź przesuwają się w butach do przodu i do tyłu, może to prowadzić do wystąpienia niewłaściwych obciążeń i napięć. Te z kolei mogą z czasem skutkować problemami z kolanami, biodrami i plecami.

Najlepszym sposobem zapobiegania problemom i urazom jest noszenie obuwia w odpowiednim rozmiarze. Należy też wybrać model z amortyzacją wstrząsów.

W niektórych przypadkach do butów należy dobrać indywidualnie testowane wkładki. Jednak wykonywania wkładek na zamówienie można w wielu wypadkach uniknąć dzięki wkładkom JALAS® Neutralizer, dostępnych w wersjach dla niskiego, średniego i wysokiego podbicia.

Teraz udoskonalone wkładki JALAS® Neutralizer są wyposażone w strefy podwójnej amortyzacji wstrząsów.

»» Skuteczniejsza amortyzacja wstrząsów w rejonie obcasa — energia wstrząsu jest rozpraszana na boki w bardziej efektywny sposób, a część piętowa dopasowuje się do kształtu pięty.
»» Przód wkładki również amortyzuje wstrząsy. Materiał o właściwościach amortyzujących — Poron® XRD™ — zastosowano też w przedniej części wkładki. Zapewnia on komfortową i ergonomiczną amortyzację pod kłębem stopy.
»» Nieznacznie podwyższone podbicie. Kształt niebieskich wkładek JALAS® Neutralizer do wysokich podbić dopracowano na podstawie około 450 000 skanów wykonanych urządzeniem FootStop Service. Zmieniony model jest jeszcze wyższy, a przy tym wykonany z miększego materiału, zapewniającego większą elastyczność. Oznacza to dodatkowy komfort dla stóp o wysokim podbiciu.
* Poprzedni model wkładek był zaprojektowany na podstawie wcześniejszych wyników badań.

ejendals 1

 

Niskie, średnie czy wysokie podbicie?

Tak samo jak oryginalny model, wkładki JALAS® Neutralizer są dopuszczone do stosowania w obuwiu ochronnym JALAS® i wyposażone w zabezpieczenie ESD. Unikatowy materiał zapewnia dynamiczne podparcie ze skuteczniejszą amortyzacją wstrząsów i dodatkowym wsparciem podbicia. Poprawia to samopoczucie stóp i gwarantuje ich świeżość i komfort przez cały dzień.

»» Anatomicznie zaprojektowane wkładki dla niskiego, średniego lub wysokiego podbicia.
»» Strefy podwójnej amortyzacji z materiału Poron® XRD™.
»» Wyraźnie zaznaczone zagłębienie w rejonie pięty i perforowana część przednia.
»» Dopuszczone do stosowania we wszystkich butach ochronnych JALAS®.
»» Spełniają wymogi normy IEC 61340-5-1 (ESD).

ejendals 2  ejendals 3  ejendals 4

 

Dlaczego warto wykonać skan stóp?

Skaner FootStop Service pozwala zapobiec urazom spowodowanym nieprawidłowym obciążeniem stopy. Oznacza to, że FootStop Service służy profilaktyce chorób stóp. Nie może jednak zastąpić leczenia już istniejących urazów.

fot 5»» Skaner FootStop Service umożliwia szybką i łatwą analizę kształtu stóp.
»» Nie trzeba nawet zdejmować skarpetek.
»» Skaner w kilka sekund rejestruje parametry stóp i podbicia oraz punkty ucisku.
»» Wyniki są dostępne natychmiast. Na ekranie pojawia się obraz pokazujący, jak silny nacisk jest wywierany na stopę i w których miejscach oraz czy podbicie jest obniżone, średnie czy podwyższone.
»» Na tej podstawie sprzedawca może zaproponować przymierzenie właściwego obuwia i możesz wrócić do domu z wkładkami JALAS® przetestowanymi dla Twojego typu podbicia.

Anatomiczne wkładki JALAS® rozwiązują wiele problemów, ale niestety nie wszystkie. W przypadku poważnych problemów ze stopami
konieczne są wkładki ortopedyczne!

 

Zakup właściwego obuwia ze specjalnie dobranymi, przetestowanymi wkładkami to inwestycja na przyszłość.

 

Wiele osób niepotrzebnie znosi dyskomfort stóp.

Schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego to prawdopodobnie najpoważniejszy problem związany ze środowiskiem pracy w krajach zachodnich.
Dlatego zależy nam na zapewnieniu perfekcyjnie dobranego obuwia i wkładek. Oferujemy też dodatkową pomoc w postaci skanera FootStop Service. Ułatwia on wybór butów i wkładek idealnie dopasowanych do Twoich stóp.

Więcj informacji

 

jalas       ejendals

Akcje Partnerskie